Авторський вечір Яцека Денеля

26 квітня о 18.00 в Українському домі у Варшаві (вул. Заменгофа 1) відбудеться авторський вечір Яцека Денеля. Ведуча – Юстина Соболєвська.

Яцека Денеля дуже цінують і шанують в Україні. Його повісті “Ляля” та “Сатурн” вже перекладено українською мовою, а найближчим часом в Києві та Харкові пройдуть перезентації роману “Матінки Макрини”, яку переклав Андрій Бондар. Українська тематика і східноєвропейські сюжети пронизують усю творчість Денеля. Про враження письменника з подорожі в Україну, а також про феномен рецепції його письменництва у нашій країні порозмовляє з автором Юстина Соболєвська.

Яцек Денель – у 2007 р. став лауреатом Паспортів Політики в категорії “література”. Двічі номінований до Нагороди “Анґелюс” – у 2007 за „Лялю”, у 2012 за „Сатурна”. Чотирикратно номінований до Літературної Нагороди “Ніке” – у 2009 за „Бальзакіана”, у 2010 за „Контрольний екран” (фінал нагороди), у 2012 за „Сатурна”, а у 2015 за „Матінку Макрину” (фінал нагороди). У 2014 номінований до Поетичної Нагороди ім. Віслави Шимборської за “Іноземні мови”. Відзначений бронзовою медаллю “Заслужений для культури Gloria Artis”. Член програмної ради Галерії Захента, колумніст порталу “Віртуальна Польща” та тижневика “Політика”.

Юстина Соболєвська – літературний критик, журналістка тижневика “Політика”. Закінчила полоністику у Варшавському університеті. Працювала в журналі “Пшекруй” та “Дзенніку”. Співавтор книжки “Я мама” (2004) та антології оповідань “Проект чоловік” (2009). Член журі Центральноєвропейської літературної нагороди “ Анґелюс” та Вроцлавської поетичної нагороди “Сілезіус”. Співпрацює з TVP “Культура”. У 2012 р. в видавництві “Політики” вийшла її “Книжка про читання, або решту допиши сам”. Автор інтервʼю з українськими письменниками та рецензій українських книжок.

Projekt finansuje m. st. Warszawa

*Spotkanie odbędzie się w ramach projektu projekt „Nasz Wybór – Zasoby informacyjne dla imigrantów z Ukrainy IV” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wkład Unii Europejskiej „Bezpieczna przystań”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.