Топографія літературної Варшави

Фонд “Наш Вибір” запрошує на зустріч “Топографія літературної Варшави” (Болеслав Лесьмян, Мірон Бялошевський, Марек Гласко, Кшиштоф Каміль Бачинський), яка відбудеться в Українському Домі у Варшаві (вул. Заменгофа 1) 20 квітня о 18.00.

Варшава це не тільки столиця Польщі, але також столиця польської літератури. Під час зустрічі огранізатори обіцяють зустріч із такими польськими авторами як Болеслав Лесьмян, Мірон Бялошевський, Марек Гласко, Кшиштоф Каміл Бачинський: покажуть місця пов’язані з цими авторами – існуючі, а також ті, що були знищенні війною та іншими історичними подіями. Під час зустрічі відбудеться показ слайдів. Про найвідомішого варшав’янина, тобто Мирона Бялошевського, розповість Анета Камінська. У свою чергу Дорота Рист представить трьох інших авторів пов’язаних з Варшавою. Три покоління, три біографії, три відображення міста в творчості.

Анета Камінська – поетка й перекладачка української поезії. Народилася в Щебжешині, походить з Замостя, мешкає в Варшаві. Закінчила польську філологію в Варшавському Університеті на викладає польську мову іноземцям. Авторка поетичних збірок: “Вірші захекані” (2000), “Запиши зміни” (2004), “Чари мари” (гіпертекст) (2007). Видала також переклад вибраних віршів Назара Гончара “Якби я” (2007, переклад спільно з Андрієм Поритко), Галини Ткачюк “Я та інші красуні” (2011), Христії Венгринюк “Довгі очі” (2013), Бориса Гуменюка “Вірші з війни” (2016), а також три авторські антології: “Долькі помаранчі. Нова українська поезія” (2011), “30 віршів за границі. Молода українська поезія” (2012), “Схід — Захід. Вірші з України та для України” (2014). Співредактор та один з перекладачів антології “Портрет жінки у відвернутій перспективі. 12 поеток з Чехії, Словенії й України” (2013) та “Листи з України” (2016). Стипендіатка Міністра Культури (2008, 2013).

Дорота Рист – випускниця факультету полоністики Варшавського Університету. Мешкає в Варшаві. Від 1997 року виграє нагороди в загальнопольських конкурсах поезії (в сумі 100 нагород та відзначень). Видала 6 збірок поезії – найновіший це “Sample story” (2016). Має багато публікацій в альманахах, антологіях і літературних журналах. Співзасновник Обʼєднання “Літературний Салон”, яке займається популяризацією та промоцією польської поезії. Проводить майстер-класи з поезії для дорослих та молоді. Бере участь в авторських зустрічах та сама їх проводить. Один з ініціаторів та організаторів Загальнопольських Поетичних Майстер-класів “Поміст”. Зараз зувершує працю над “Літературним путівником по Варшаві та Мазовшу” (цей проект нагороджено у конкурсі “Мазовецька Академія Книжки”.

Зустріч проведе Євген Соболь.

Projekt finansuje m. st. Warszawa

*Spotkanie odbędzie się w ramach projektu projekt „Nasz Wybór – Zasoby informacyjne dla imigrantów z Ukrainy IV” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wkład Unii Europejskiej „Bezpieczna przystań”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.